Kripto paralar neden düşüyor
Ekonomi ve Finans Haberleri

Kripto paralar neden düşüyor

Kripto paralar neden düşüyor

Kripto paralar neden düşüyor, en fazla değer kaybeden kripto paralar hangileri sorularının cevabını bu yazımızda açıklamaya çalışacağım. Bitcoin ve ilk 100 içerisindeki kripto paraların düşüşü devam ederken, 68 tanesi çok fazla değer kaybetti. Bitcoin ve kripto paraların düşüş nedeni, dünyada düzenlenen, en büyük 20 ekonominin buluştuğu G20 zirvesinde açıklanan, kripto paralar için regüle edilmesi için alınan karar neden oldu.

Kripto paralarla ilgili alınan karar sonrası biraz yükselen ve daha sonra düşmeye başlayan en fazla işlem gören ilk 100 paranın 68 tanesi fazlaca değer kaybetti. G20 zirvesinde verilen karar, kripto paraların kara para aklama, terör finans desteği için regüle edileceği ve alınan tedbirleri değerlendirilerek karar verileceği yönündeki açıklamaları piyasayı karıştırdı.

Açıklanan kararlar sonrası, kripto paraların piyasa yapıcı parası bitcoin 3900 usd ye kadar düştü. Bitcoin yaklaşık 70 milyar piyasa hacmiyle piyasanın yaklaşık %54 ünü kapsadı. Bütün paralar düşmeye devam ederken sadece tether 0.33 değer kazandı.

İlk 10 içerisindeki paralar güç toplamaya çalışsada kısır yükselişler ve geri çekilmeler devam etti. Piyasanın şu an yeterli desteği G20 zirvesinde bulmaması, uzun süre toparlanamayacağı sinyalini verdi. Bitcoin yakın zaman önce yaklaşık 20 bin dolar fiyatlara kadar yükselmişti. Balon olduğunu ekonomistlerin özellikle vurguladığı bitcoin son fiyat düşüşünde 3700 dolarları gördü.

Bir cevap yazın