Kredi Kartı Başvurusu
Kredi ve Kredi Kartı Bilgileri

Kredi Kartı Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler

Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusu için gerekli bilgiler

Kredi Kartı Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kredi kartı başvurusu yapmak için 18 yaşından ufak olmamak ve kredi notu iyi olması gerekiyor. Belgelenebilir gelirinizin olması işlemin hızlı olması için en geçerli etkenlerdendir. Son gelişmeler ve şartlarla birlikte kredi kartı limiti 2 yıl geçerli olmak üzere belgelenen gelirin 2 katı kadar verilmekte. 2 yıl sonra kredi kartı limiti artırmak isterseniz, gelirinizin 4 katına kadar yükseltilebiliyor.

Kredi kartı limiti son düzenlemeyle birlikte, başka bankalardaki kredi kartı limitlerinizle beraber hesaplanmakta ve tek limit olarak belirlenmekte. Açıklamak gerekirse 4 kredi kartınız varsa, hepsinin toplam limiti gelirinizin 4 katı olabiliyor.

Hızlı kredi kartı almak ve işlemlerin hemen sonuçlanması için kredi notu yüksek olması gerekiyor. Yüksek kredi notu aralığı 1500 ile 1900 arasında olması gerekiyor. Şayet kredi notu düşükse, bankalarda varlıklarınızın olması, kira geliri ve mevduatınız varsa işlemler kolaylaşıyor. Kredi puanı sorgulama işlemini Findeks websitesi üzerinde yapabiliriz.

Kredi kartı başvurusu reddedilme nedenlerinden birisi çok fazla başvuru yapmış olmanızdan kaynaklanabilir. Her başvuru reddedilmesi puanınızı düşürmektedir. Aynı anda birden fazla kredi kartı başvurusu yapmaktan kaçınmalısınız. Yaptığınız kartı başvurusu sonucu geldikten sonra başka başvuru yapmaya özen göstermelisiniz.

Online kredi kartı başvurusu yapıyorsanız, ek belge istenmiyor. Online kredi kartı başvurusu sonuçlandıktan sonra, bankaya davet edilip belge ve sözleşme istendiği gibi kurye ile kredi kartınız gönderilip, teslimatta sözleşme imzalamanız istenebilir.

Kredi kartı başvurusu‘nu bankadan yapıyorsanız, sistem otomatik gelirinizi tespit edemezse, maaş veya vergi levhası belgelerini istemektedir. Bankalarla eskiden çalışmalarınız varsa başvurunuz daha hızlı ve daha kolay sonuçlanmaktadır.

Kredi kartı seçimi yaparken, banka seçimide oldukça önemlidir. Başvuru yapmadan önce, faiz oranı en düşük banka hangisi, en fazla avantaj sunan ve taksit yapan kredi kartı hangisi ve en fazla kullanım alanı olan kredi kartı hangisi ise başvuruyu ona yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Kredi kartı kampanyaları, kartların çeşidine göre değişmektedir. Kredi kartı kampanyaları, aylık harcama sözünüze para puan, seyahat harcamalarında ücretsiz yemek, içecek ve otel, indirimli uçak bileti, indirimli sağlık hizmeti, indirimli araç kiralama, indirimli akaryakıt kampanyası ve ücretsiz indirimli asistanlık hizmetleri olarak sıralanmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu İçin En Avantajlı Bankalar;

Garanti Bonus Card

Akbank Axess Card

Yapı Kredi World Card

İş bankası Maximum Kredi Kartı

 

 

Bir cevap yazın