Ticarette kullanılan kripto paralar hangileridir
Kripto Para Bilgileri ve Haberleri

En Fazla Kazandıran Kripto Paralar Hangileridir

En Fazla Kazandıran Kripto Paralar Hangileridir

Son yıllarda popüler yatırım araçlarından biri haline gelen kripto paralar, hızla büyümeye devam ediyor. Piyasada ilk olarak Bitcoin ile devam edilmişti. Bitcoin tanınıp popülerliğini artırınca birçok kripto para piyasaya çıktı. Yüzlerce kripto para içinde en fazla kazandıran ve güven sağlayanlar, btc, eth, ripple, xlm, ada, eos, xmr, ltc ve bch olmuştur.

Kripto paralar arasında en fazla kazandıranlar, şu an piyasanın en fazla işlem hacmini sağlamaktadır. Ticarette kullanılan kripto paralar‘ ın yatırımcılarının çoğunluğu, kurumsal müşterilerden oluşturmaktadır. Ticarette kullanılan kripto paralar hangileridir sıralarsak, btc, xrp, verge, xlm, ripple, eth, xem, xmr ve ltc en fazla işlem hacmine sahip olanlardır.

En Popüler Kripto Paralar

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, en fazla kazandıran, en fazla işlem hacmine sahip ve piyasaya ilk çıkan kripto para olarak hızla değerini katlayan bir para birimidir. Çok hızlı fiyat değişimi gösteren Bitcoin, en fazla yatırımcıya sahiptir.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin bölünmesinden meydana gelen bir para birimidir. Bitcoin Cash aynı Bitcoin fiyatında olduğu gibi hızla değerlenen kripto para birimidir.

Ethereum (ETH)

Ethereum hızlı piyasaya giriş yapan ve dünyada hızla büyüyüp yaygınlaşan bir kripto para birimidir. Kısa zaman içinde dünyada adından söz ettirmiş ve ülkemizdede sıklıkla kullanılmaktadır.

Ripple (XRP)

Ripple dünya genelinde gerek yatırım aracı olarak, gerek ticarette kullanılan kripto para olarak adını duyurmuştur. Kripto para piyasasında en fazla işlem hacmine sahip olan ilk 10 kripto para içerisinde yer almaktadır. En güvenli alt coinler içinde yer almaktadır.

Monero (XMR)

Monero, değerini hızla artırmaya devam etmiş ve hızla ilgi görüp yaygınlaşmaya tanınmaya başlamış kripto para birimidir. Monero ismini belki az duymuş olabilirsiniz. Uluslararası piyasalarda adını duyurmuş bir alt coin olarak yerini almıştır.

Litecoin (LTC)

Litecoin, googlede çalışan biri tarafından keşfedilmiştir. Bitcoine göre daha fiyatı daha ucuz olmasıyla dikkat çekmiş ve hızla büyüme sağlamıştır.

Cardano (ADA)

Cardano kripto para piyasasında ADA ismiyle kullanılmaktadır. 1 ekim 2017 de işlem görmeye başlamış ve deadalus isminde cüzdan kullanmaktadır. Yatırımcılar coinlerini bu cüzdanda güvenle saklamaktadır. Cardano, btc de olduğu gibi POW algoritmasını kullanmaktadır. Türkiyede işlem gördüğü şirketlerden TL ile satın alınabilmektedir.

Bir cevap yazın