Borsa Nasıl Oynanır?
borsa terimleri

Borsa Nasıl Oynanır? Hisse Al Sat Nasıl Yapılır?

Borsa Nasıl Oynanır? Hisse Al Sat Nasıl Yapılır?

Borsa nasıl oynanır? konusunu yazmadan önce birçok yerli yabancı döküman inceledik. Borsa, kural ve tekniklerine göre alım satım yaparsak para kazanabileceğiniz bir piyasa, aynı zamanda en güzel para kazanmak için yatırım yapılabilecek bir yerdir. Borsa oynamak sanıldığı kadar zor değildir. Birçok insan, çalışmadan hisse al sat yaparak para kazanmaktadır. Borsa nasıl oynanır konusunun amacı, borsada kazanmak için gereken bilgileri size aktarmaktır. Borsa Teknikleri kullanarak hiç bilginiz yoksa bile para kazanabilirsiniz.

Borsa teknikleri size, hisse senetlerinin alış ve satış zamanını önceden tespit edip, işlemlerinize ona göre yön vermenize yardımcı olur. Hisse senetleri belirli grafiklere göre hareket ederler. Grafiklere göre hareket edip, doğru zamanda alım satım yaparsanız borsada para kazanırsınız. Borsa oynarken ilk önce para kazanma mantığını anlamanız lazımdır. Borsa oynarken aktif emir girerek alım satım yapmamaya dikkat etmelisiniz. Borsada kazanmak için emir girerek, alış fiyatını düşük, satış fiyatını yüksek yazarak sınırlandırın. Düşük fiyattan almanız daha yüksek fiyattan satış yapıp, daha fazla kar etmeniz için gerekli bir işlemdir. Yüksek fiyata yazılan satış, sizin normal fiyattan daha aşağı fiyattan alış işlemi yaptığınız için daha fazla kazanmanıza sebeb olacaktır.

Borsada bazı tabirler kullanılır, kısaca bu tabirler hakkında bilgiler verelim. Borsada ayı piyasası nedir? Borsada fiyatların düşmesi teknik olarak trend dönüş zamanı, yatırımcıların satışa geçmesi demektir. Yatırımcıların satışa geçme zamanlarında fiyatlar düşeceği için, sizde almış olduğunuz hisse senedini satmalısınız. Daha fazla yükselince satarım düşüncesi zarar etmenize sebeb olabilir. Borsada para kazanmak için piyasa arz talep isteklerine göre hareket etmelisiniz.

Borsada boğa piyasası nedir? Borsada yatırımcıların piyasaya geri geldiği, fiyatların yükseleceği ve borsada trend noktasının yukarı yönlü olduğunun açıklamasıdır. Borsa yatırımcılarının çok istekli olduğu zaman boğa piyasası‘dır, hemen araştırma yapıp boğa piyasasına giren hisse senedini tespit edip uygun fiyattan almalısınız. Piyasa hareketini kaçırırsanız para kazanmanız zorlaşır. Boğa piyasası yatırımcıların para kazanması için büyük fırsattır.

Borsada alım fırsatı için teknik analiz bilginiz gereklidir. Teknik analiz programı kullanarak, hisse senetleri daha hızlı inceleyip, yatırım zamanı gelmiş olanları hızlı tespit edebilirsiniz. Hisse Al Sat yaparak para kazanmak istiyorsanız mutlaka Finnet programını kullanmalısınız. Finnet FTA 4.0 borsa programı kullanım kolaylığı ve hisse bul programı ile sizin için gerekli bilgileri vermektedir. Finnet sitesinde satışa sunulmaktadır. Program hakkında bilginiz yoksa, borsada kazanmak için gerekli eğitimi satın almalısınız. Borsa Eğitim Kitapları Seti, Finnet FTA 4.0 programını size anlaşılabilir şekilde kolayca öğretmektedir.

Borsa Nasıl Oynanır? Borsada Nasıl Kazanılır? Borsada Kazanmak için ne yapmalıyız?  Borsa Teknikleri Nelerdir? sorularının  cevaplarını sitemizdeki diğer konularda bulabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın