Bitcoin teknik ve temel analizi nasıl yapılır
Kripto Para Bilgileri ve Haberleri

Bitcoin Teknik ve Temel Analizi Nasıl Yapılır

Bitcoin teknik ve temel analizi nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmelidir. Öncelikle, bitcoin alıp satmak neden günümüzde yaygınlaşmaya başladı kısaca sebeblerini yazalım. 

Bitcoin piyasası çok paralar kazandıracağı gibi çok zararda ettirebilir. Bitcoin alıp satarak para kazanmak için piyasayı çok iyi okumanız ve takip etmeniz gereklidir. Bitcoin piyasası diğer finans yatırım piyasalarından, farklı bir piyasadır ve 24 saat işlem yapılabilmektedir. Borsa işlemlerinde açılış ve kapanış saatleri bulunmaktadır, bitcoin piyasasında böylr bit durum söz konusu değildir, gece gündüz alım satım yapılmaktadır.

Bitcoin temel ve teknik analizi nasıl yapılmalıdır kısaca yazalım. Bitcoin ticareti yaparken iki türlü analiz yapılır, temel analiz ve teknik analiz. Temel analiz yaparken, bitcoin piyasası, bitcoin haberleri, bitcoin çeşitleri ve özellikleri ve dünyada bitcoin ile alınan kararlar incelenmelidir. Misal verecek olursak, dünyada bir ülkede bitcoinle işlem yapmak yasaklanabilir, böyle bir haber bitcoinin fiyatını olumsuz etkileyeceği için fiyatlar bir anda çakılabilir. Bitcoin temel analiz yöntemi haberlerin çok iyi takip edilmesi ile gerçekleşmektedir.

Bitcoin teknik analizi nasıl yapılmalıdır? Bitcoin teknik analizi yaparken geçmiş fiyat hareketlerini takip ederek işleme başlayabiliriz. Geçmiş fiyat hareketlerini incelerken, piyasa hacmi, ticaret hacmi, kullanıldığı alanalar hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırız. Piyasada ne kadar para miktarı olduğu incelemenin başka bir aşamasıdır. Piyasa ne kadar az bulunuyorsa kripto para o kadar değerli olmaktadır.

Bitcoin destek ve direnç noktalarını belirlemek önemli kurallardan bir tanesidir. Direnç noktası belirlerken fiyatlar çok iyi takip edilmelidir. Örnek verecek olursak, bitcoin fiyatı uzun süre tavan fiyatı aşamazsa direnç noktası oluşmuş olur. Misal 9000 usd fiyat uzun süre aşılmıyorsa burası bitcoin direnç noktası olur. Direnç seviyelerinde satış emirleri fazla olduğu için bu seviye aşılamaz bir hal alır ve fiyatlar düşmeye başlar, direnç noktası bu hareketi önceden belirlememiz ve önlem almamız için önemli bir noktadır.

Bitcoin destek noktası nasıl belirlenir? Bitcoin direnç noktası olduğu gibi destek noktasıda bulunmaktadır. Destek noktası fiyatların aşağı inemeyeceği bir noktadır. Destek noktasına alış emirleri fazlaca girildiği için fiyatlar bu noktadan aşağı inemez ve satış işlemlerini yavaşlatarak alış yapılmasına neden olur. Destek ve direnç noktalarının ortak özelliği, ikisindede fiyatların tampon vazifesi yapmasıdır.

Bitcoin piyasasında dikkat edilmesi gereken, çok para ile girip fazla kar edileceği düşünülüp, çok fazla zarar edilmesidir. Çok fazla para ile ticaret yapmanız bütün paranızı kaybettirebilir. Yapılması gereken, ihtiyacınız olmayan parayla girip rahat alım satım yapmanızdır. Bütün paranızla girmeniz para kaybedeceğiniz korkusu ile sizi hataya zorlayabilir.

Bitcoin piyasasında dikkat edileceklerden bir taneside paranızın işlem yaptığınız borsada bulunmasıdır. Borsada bitcoin bırakıyorsanız her an riskli bir durumdasınız demektir. Bitcoinleriniz çalınabilir, hacker ve korsan saldırısına uğrayabilir ve borsa batabilir. Önlem olarak paranızı her zaman bitcoin cüzdanınızda bulundurmalısınız. Bitcoin için oldukça önemli bilgileri sitemizden takip edip inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın