bitcoin analiz ve borsa yatırım sonuçları
Kripto Para Bilgileri ve Haberleri

Bitcoin ile ilgili Son Analizler ve Beklentiler Nelerdir?

Bitcoin ile ilgili son analizler ve beklentiler nelerdir? Kripto paralarının kralı Bitcoin dijital para birimlerinin içinde dijital altın olarak niteleyeceğimiz para birimidir. Litecoinle bitcoini kıyaslarsak, litecoinide dijital para birimlerinin içerisinde dijital gümüş olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoinle ilgili açıklama yapan, Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, 2018 sonuna Bitcoinin 50 bin dolara ulaşabileceğini açıkladı. Bicoinin ciddi bir yükseliş kaydedeceğni açıklayan Pompliano, büyük yatırımcıların kripto piyasasına girmeleri gerektiğini söyledi.

SEC kurumuna başvuran, Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerin, Bitcoin borsa fonu oluşturması isteğinin Sec tarafından reddedilmesi sonrası, yeniden güç toplamaya çalışan ve 8300 usd civarında seyreden Bitcoinin tekrar gerilemesine neden oldu. Bitcoinin borsa yatırım fonu kurulması başvurusunun, Sec kurumundan red kararı alması sonrası 8 bin dolar altına inmesine sebeb oldu. Bu düşüş sonrası Bitcoin piyasa hacminin %46.9 unu oluşturdu.

Bitcoinle ilgili son 6 ayda sürekli gelen olumsuz haberler, kripto paralara olan güveni oldukça sarstı. Durumu toparlamaya ne zaman başlasa, Bitcoinle ilgili olumsuz haberler devam ediyor. Dünyada şu anda geçerliliği olan kredi kartına dünya tam 20 yılda alışmış. Elbette kripto paralara dünya alışacaktır. Dijital para birimi kripto paralar zamanla alışıldığında değerlenecektir.

Bir cevap yazın