Bitcoin Fiyatlarındaki düşüşün nedenleri nelerdir
Kripto Para Bilgileri ve Haberleri

Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Nedeni Nedir

Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Nedeni Nedir

Bitcoin fiyatındaki düşüşün nedeni nedir, beklentiler nelerdir? Bitcoinin değer kaybetmesinin arkasında hangi sebebler var. 

Bitcoin çok korkunç değer kaybederken, ocak ayı itibarı ile %75 değer kaybetmiş bulunmakta. 2017 aralıkta fiyatı 20 bin dolara kadar çıkmış ve 2018 kasım ayına kadar %500 değer kaybetmiştir. Birçok analistin spekülatif hareket olarak yorumladığı bitcoin, hala düşmeye devam ederken yeni dip arayışları sürüyor. 2017 yılını çok fazla değer kazanarak geçiren bitcoin dolar karşısında %1000 değer kazanmış ve balon olduğu söylentileri yayılmıştı. Bitcoin düşüşü devam ederken güvensizlik sonucu yatırımcılar hesaplarındaki bitcoinleri satarak kaçmaya devam ediyor.

 

Bitcoinin düşüş nedenleri nelerdir

Bitcoinin düşüş nedenleri nelerdir

Son zamanlarda bitcoinin artmasına neden olacak haberler gelmedi. ABD menkul kıymetler borsası SEC, kripto paralara karşı olumsuz haberler yapmaya devam etmesi bitcoinin düşmesinde önemli rol oynadı. ABD nin bitcoin fiyatlarına soruşturma açmasıda düşüş nedenlerinden oldu. Birçok kripto para madencisinin piyasadan çekilmesi ve batması, bitcoin fiyatlarının düşüşünün en büyük sebeblerinden biri oldu.

 

Bitcoin fiyatındaki beklentiler

Bitcoin fiyatındaki beklentiler

Üst düzey analist, Mati Greenspan yaptığı açıklamada, kötü açıklamalar gelmesine rağmen bir zamanlar bitcoin fiyatlarının yükselmeye devam ettiğini, fiyatlar düşerken uzun vadede iyi haberlerin gelmesi ile tekrar kaldığı yerden yükselmeye devam edeceğini söyledi.

Bitcoin fiyatlarında henüz bir taban oluşmadığı için daha hareketli günler görebiliriz. Dikkatli olmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin fiyatlarındaki taban oluşumundan sonra ilk etapta %50 değer kazanacağını düşünüyoruz. Yeni gelen haberler ve beklentiler fiyatlarda etkili olacağını düşünürsek net bir fiyat belirlemek şu an mümkün gözükmüyor.

2018 yılında bitcoin fiyatlarının 20 bin dolara kadar yükselmesi beklentileri yükseltmişti. Bitcoin fiyatları, bazı şirketlerin hacklenmesi ile güven kaybederken fiyatlar düşmeye başlamıştı. Bitcoin fiyatları dip oluşturarak düşmeye tutunmak istemesine rağmen gelen kötü haberlerlerin etkisiyle yine düşmeye devam etmişti. ABD nin bitcoine karşı olumsuz karalar alması fiyatların dahada düşmesine neden oldu.

Bitcoin fiyatlarının şu an için olumlu bir gelecek vadetmediğini, piyasada oluşan güvensizlik dalgasının kısa sürede sona ermesi ile yatırımlara devam etmeniz gerektiğini sizlere söylemek istiyoruz. Umarım zararda olanlar kısa sürede zararlarını telafi ederler.

Bir cevap yazın