Bitcoin Alıp Satmak Risklimidir
Kripto Para Bilgileri ve Haberleri

Bitcoin Alıp Satmak Risklimi

Bitcoin Alıp Satmak Risklimidir

Bitcoin alıp satmak ne kadar risklidir, Bitcoin nasıl alınır satılır sorularının cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kripto paralar popüler olmaya devam ederken, piyasanın hakimi Bitcoin fiyatınının yükselip düşmesi ile dikkat çekmektedir. Bitcoin birçok alışverişte artık kullanılmaya başladı. Kripto paraların çoğu artık günümüzde ticarette kullanılmakta olup, sorunsuz alışveriş yapılmaktadır. Bitcoin ve diğer kripto paralar, normal banka hesabınızda olduğu gibi, başkasına kripto para olarak gönderilip hesabınızada ödeme olarak veya havale eft gibi alınmaktadır. Ülkeler arasında ödemeleri günümüzde kripto para olarak almaktadır. Şu anki piyasa yapısına göre Bitcoin ve çoğu kripto para alışveriş ve ödemelerde kullanılarak güvenli olduğunu kanıtlamıştır.

Bitcoin Nasıl Alınıp Satılmaktadır

Bitcoin alıp satma işlemine başlamadan önce, bitcoin nedir ve bitcoinle ilgili önemli olan bilgileri öğrenmelisiniz. Bitcoin alıp satarken en ufak bir hata başka bir Bitcoin hesabına para yollamanıza sebeb olabilir. Yanlış bir hesaba gönderilen kripto parayı geri alma imkanınız bulunmamaktadır. Kripto para almadan önce, almak istediğiniz kripto parayı mutlaka araştırmalısınız, binlerce kripto para piyasaya çıkıyor ve bunların birçoğu kapanarak kripto para yatırımcısı için risk taşıyor.

Bitcoin alıp satmak için öncelikle Türkiyede faaliyet gösteren sitelerden birine hesap açmalısınız. Açtığınız hesaba TL olarak yatırım yapacağınız miktarı havale veya eft yaparak göndermelisiniz. Gönderdiğiniz para hesabınıza geldikten sonra, yatırım yapacağınız kripto parayı satın alırsınız, TL hesabınızdaki para eksilir ve aldığınız kripto para hesabınızda gözükür. Kripto para satmak isterseniz emir girerek istediğiniz fiyata satış emri verirsiniz veya anlık fiyattan satış yapabilirsiniz. Kripto para satışınız gerçekleşince TL olarak hesabınızda gözükür, tekrar kripto para satın almak isterseniz anlık fiyattan hemen alabilir veya alış emri girerek emir fiyatından satın alabilirsiniz.

Bitcoin alıp satarken hemen alıp satmanız sizi zarar uğratabilir. Kripto para alıp satarken mutlaka düşük fiyattan alış emri yazıp ucuz almaya gayret edin. Kripto para satışı yaparken yine yüksek fiyattan satış emri girerek daha fazla kar edebilirsiniz. Yurtdışı sitelerden kripto para alıp satmak ile Türkiyede alıp satmak arasındaki en önemli fark, yurtdışı piyasada işlem yaparken hesabınızda TL değil Btc, Usd veya diğer kripto paralar olursa alım satım yapabilirsiniz.Hesabınızda kripto para yoksa yurtdışı piyasalarda işlem yapamazsınız. Yurtdışı piyasada kripto para alıp satmak istiyorsanız, öncelikle Türkiyede bulunan hesabınızdan kripto para alıp, yurtdışı hesabınıza göndermelisiniz. Yurtdışı hesabınız gönderdiğiniz kripto para geldikten sonra işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Kripto para alıp satmak istemiyor sadece, kripto para yatırımı amaçlı alıyorsanız, kripto paranız hesap açtığınız sitede sizin hesabınıza bağlı cüzdan hesabında durmaktadır. Şayet sitenin cüzdanında bulundurmak istemiyorsanız, bilgisayarınıza masaüstü cüzdan indirerek, kripto paranızı masaüstü cüzdan hesabınıza göndererek saklayabilirsiniz. Başka bir alternatif kripto para saklama şekli, Ledger Nano S usb cüzdan alarak, kripto paranızı güvene alabilirsiniz.

Bir cevap yazın