2019 yılı Bütçe Açıklaması
Ekonomi ve Finans Haberleri

Bakan Albayrak ”Yaşam Standartı Artırılacak”

Bakan Albayrak, 80 milyon halkın korumak için yaşam standardının artırılmasının hedeflendiğini söyledi. Ekonomik baskılara rağmen büyümeye devam ettik dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, emekli, memur, işçi, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılara olan hakları koruduklarını ve korumaya devam edeceklerini söyledi ve yaşam standartları yükseldi yükselme sürecek dedi.

Bütçede hakkında konuşmalara devam eden Albayrak, 
Bütçe hakkındaki konuşmasında Albayrak,  %17 yani 161 milyar lira eğitim için, 157 milyar lira da sağlık için ayırıyoruz dedi. Yerel yönetimler için 93.6 milyar lira ayrılacağını söyleyen Albayrak, Sosyal giderlere 62.1 milyar lira ayrılacağını söyledi. Açıklamalar göre bu tutarlar bütçenin % 6.5 oranına geliyor.

Türkiyenin küçüleceğini konuşanlara cevap veren Albayrak, dünyadaki en gelişmiş finans kurumları şaşırmaya devam ederken biz performansımızı aynı şekilde sürdürmeye devam ediyoruz dedi. Türkiyenin zorlu ekonomik ve kur savaşına yenik düşmediğini ve 11.1 oranında önceki çeyrekteki baz etkisine rağmen büyüdüğünü açıkladı.

Bir cevap yazın